T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Op.Dr.Raşit ÖZCAFER


Op.Dr.Raşit ÖZCAFER (4).jpg


1985 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa şehrinde doğan Raşit Özcafer, 2002 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetten hemen sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına başlamıştır. 2012 yılında ihtisasının devamı amacıyla Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlayıp 2015 yılında uzman hekim olmaya hak kazanmıştır. 2015 yılında Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde mecburi hizmetine başlamıştır. 2016-2017 yılları arasında Satın Alma Komisyon Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2017 yılında mecburi hizmetini tamamlamış ve halen aynı hastanede ortopedi uzmanı olarak 2. Ortopedi Kliniği’nde çalışmaktadır.. Evli ve bir çocuğu olup İngilizce bilmektedir.

2015 yılında ortopedi board sınavında başarılı olarak Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi (TOTEK) üyesi olmaya hak kazanmıştır. Halen TOTBİD, TOTDER üyeliklerinin yanında Türkiye Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği’nde (TUSYAD)  eğitimci olarak görev almaktadır.

Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanan çalışma ve makaleleri bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası kongrelerde poster ve sözlü bildirileri  yayınlanmıştır. Ulusal kongre ve toplantılarda konuşmacı olarak görev almıştır. TUSYAD bünyesinde yayınlanan kitabın yazımnda görev almıştır.