T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Doç.Dr.Akif ALBAYRAK


Doç.Dr.Akif ALBAYRAK (2).jpg

1980 yılında sakarya da dogan Akif Albayrak, 2005 yılında Uludag Universitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. Mezuniyetten hemen sonra Baltalimani Kemik Hastanesi’nde ortopedi ihtisasına başlayıp 2010 yılında uzman hekim olmaya hak kazanmıştır. 2010-2016 yılları arasında Başasistan olarak mecburi hizmetini Baltalimani Kemik hastanesinde bitirdikten sonra 2016 yılında docent ünvanını almıştır. Halen aynı hastanede Sağlık Bilimleri Universitesi bünyesinde Docent ve Eğitim görevlisi olarak 1. Ortopedi kliniğinde çalışmaktadır.

2012 yılında ortopedi board sınavını vererek TOTEK üyesi olmaya hak kazanmıştır. 2014 yılında Türk Omurga Derneği’nin  (TOD) yürüttüğü omurga sınavında başarılı olarak Omurga Yeterlilik Sertifikası’nı almıştır. 2011 yılında İstanbul Spine Center’da 3 ay Prof Dr Azmi Hamzaoğlu ile klinik fellow, 2017 yılında TOD bursu ile Hospital for Special Surgery’de Prof Dr Frank Schwab’la Observer Fellow olarak çalışmıştır.

TOD, TOTBID, TOTDER, AO Spine üyesi ve 2014-2015 yıllarında TOTBID Asistan genç uzman yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2015 yılında düzenlenen İstabul Ortopedi Buluşması Kongresi’nin genel sekreterliği görevini yerine getirmiştir.

Uluslararası dergilerde 17, ulusal dergilerde yayınlanan 13 adet  makalesi, Uluslar arası kongreler 18, ulusal kongrelerde de 40 tan fazla bildirisi yayınlanmıştır. 3 adet uluslar arası 1 adet ulusal derginin editor ekibinde görevlidir ve TOD bünyesinde 2 adet omurga kitabının yazımında görev almıştır.