T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Op.Dr.Cem ALBAY


1985 yılında Şavşat/Artvin’de doğan Cem Albay, 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirmiştir. Mezuniyetten hemen sonra Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ortopedi ihtisasına başlayıp 2015 yılında uzman hekim olmaya hak kazanmıştır. 2015-2017 yılları arasında mecburi hizmetini Erzurum Horasan Devlet Hastanesi’nde yapmış, aynı hastanede2016 YILINDA BAŞHEKİM yardımcısı olarak görev aldıktan sonra 2017 yılında SBÜ İstanbul Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atanmıştır. Halen aynı hastanede 1. Ortopedi kliniğinde çalışmaktadır.

2015 yılında ortopedi board sınavını vererek TOTEK üyesi olmaya hak kazanmıştır.  2013 yılında İstanbul Spine Center’da 1.5 ay Prof Dr Azmi Hamzaoğlu’nun yanında klinik gözlemci, 2013 yılında Rush University Medical School Midwest Orthopaedics at Rush’da Prof. Dr. Howard S. An’la Observer-Visiting International Spine Fellow olarak çalışmıştır.

TOTBID, TOTDER, TOTBID,TUSYAD, AGUH üyesidir.

Sci ve Sci-Expanded dergilerde 7, ulusal dergilerde yayınlanan 6 adet  makalesi, ulusal kongrelerde 12 adet  bildirisi yayınlanmıştır. 2 adet uluslararası kitabının çevirisinde görev almıştır.