T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İstanbul Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları
Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Op.Dr.Ethem Ayhan ÜNKAR


Op.Dr.Ethem Ayhan ÜNKAR (2).jpg

1981 yılında Adana’da doğmuştur. İlköğrenimini Adana Ahmet Sapmaz İlkokulu’nda tamamladıktan sonra eğitimine Tarsus Amerikan Koleji’nde devam etmiş ve buradan 1999 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Programı’ndan mezun olarak aynı yıl içerisinde Gebze Beylikbağı Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak çalışmaya başlamıştır.

2009 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavı sonucunda İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde ihtisas yapmaya başlamıştır. 2014 yılında uzmanlığını alarak 2017 yılına kadar Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak görev yapmıştır.

2017 yılı içerisinde S.B.Ü Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaya başlamış olup halen bu görevine devam etmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji branş dergilerinde 9 adet yayını, 1 adet kitap bölümü yazarlığı, ulusal ve uluslararası kongrelerde 23 adet sözlü veya poster bildirisi mevcuttur.

Evli ve bir çocuk babası olan Op. Dr. Ethem Ayhan Ünkar TOTBID ve TOTDER üyesi olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.