Beslenme ve Diyet
12 Mart 2020 

Hastanemiz Beslenme ve Diyet Bölümü, klinik ve poliklinik alanlarında hizmet vermektedir.

Ülkemizde görülme sıklığı hızla artmakta olan şişmanlık (obezite) hastalığı, bilinen sakıncalarının yanı sıra kas-iskelet sistemine de zararları olan bir hastalıktır. Bu kişilerde ideal kiloya ulaşmak, özellikle ameliyat olması riskli kişilerin iyileşmesinde büyük fayda sağlar. Ameliyat olacaklarda ameliyatın daha rahat geçmesine, ameliyat sonrasında ise istenilen sonucun en iyi şekilde elde edilmesine ve yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur.

Poliklinik hizmetleri, özellikle ortopedi, beyin cerrahi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerinden konsültasyonu istenen aşırı kilolu hastaların, ideal kilolarına ulaşmaları için beslenme eğitimleri amacını taşımaktadır. Polikliniğimize gelen ve bireye özgü beslenme programları anlatılan hastalarımız, düzenli aralıklarla kontrole çağırılırlar. Polikliniğimiz hafta içi her gün, 09:30 – 12:00 ve 13:30 – 16:00 arasında hizmet vermektedir. Randevular Saray Binası Hasta Bilgilendirme Bölümünden verilmektedir. Telefonla randevu verilmemektedir.

Diyetisyenimiz, yatan hastalarımızın da özel sağlık durumlarına göre ( diyabet, yüksek kolesterol, hipertansiyon….) hastanede yattıkları süre boyunca alacakları diyetleri planlar ve taburcu olurlarken evde uygulayacakları beslenme planının eğitimini verir.

DİYETİSYEN KADROMUZ: