Psikiyatri
12 Mart 2020


 

Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi'nin 2002 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsüne geçmesiyle birlikte 2002 yılının Aralık ayından itibaren psikiyatri birimi de hastanemizde hizmet vermeye başlamıştır.

Her geçen gün görülme sıklığı daha da artan ve pek çok tıbbi duruma eşlik edebilen panik ataklar, travma sonrası stres bozukluğu, fobiler, obsesif kompulsif bozukluk gibi anksiyete bozuklukları ve depresif bozukluklar ya da belirtiler psikiyatriyi daha da yaygın olarak ihtiyaç duyulan bir dal haline getirmiştir.

Psikiyatrik bozuklukların günlük yaşam aktivitelerine devamı oldukça zorlaştırması ve eşlik eden tıbbi bozukların tedavisine ve seyrine olumsuz katkıları göz önüne alınırsa erken tanı ve tedavinin gerekliliği anlaşılacaktır. Hedefimiz hastalarımızın en kısa sürede değerlendirilerek doğru tanı ve tedaviye ulaşmalarını sağlamak ve onlara sağlıklı çözümler sunmaktır.

Hastanemizde sürdürülen psikiyatri hizmetleri randevu sistemiyle işleyen poliklinik ve konsultasyon ağırlıklı olarak yürütülmekte olup, yataklı servisimiz bulunmamaktadır.
 

DOKTOR KADROMUZ :   
Doç. Dr. Bilge EVREN: bevren@baltalimani.gov.tr


LEVENT SEMT POLİKLİNİĞİ :   
  
Uz. Dr. Hayriye Pınar ÇAĞLAR NAZALI:@baltalimani.gov.tr